Taková byla sezóna 2020

b_200_150_16777215_00_images_Brig.jpg

Jak tenisová sezóna začala , tak skončila. Dění ve veřejném životě zasáhla opatření proti Covidu. Takže jarní brigáda už začala s rouškami. Naštěstí se pak vše uvolnilo a tak jsme mohli sledovat mistrovská utkání , okresní přebory , celostátní turnaje i akce pro rekreační  hráče. Chloubou klubu byl jednoznačně skvěle obsazený Optim Tour. Organizační tým Jirky Nezavdala odvedl velký kus práce! Připomeňme si dění na Štěpánce několika fotografiemi na YouTube.

F.Butaš

LTC představuje... Zdeněk Přibyl III

b_200_150_16777215_00_images_ZDP.jpg

Mediálně rozhodně nejúspěšnější akcí v historii LTC byl turnaj ŠkoFIN Tour 2000.Turnaj přilákal do tenisového areálu více než tisíc diváků, kteří sledovali tenisové umění mnoha známých osobností v čele s tehdejším předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky prof.Václavem Klausem, světově proslulými hokejisty NHL Dominikem Haškem, Patrikem Eliášem, fotbalovými internacionály Antonínem Panenkou, Ladislavem Vízkem, herci Miroslavem Šimkem, Martinem Dejdarem, Pavlem Zedníčkem, Pavlem Novým, Ondřejem Vetchým, Jiřím Lábusem a dalšími. A i třetí ukázka filmařské práce Zdeňka Přibyla je na YouTube.

F.Butaš

LTC představuje... Zdeněk Přibyl II

b_200_150_16777215_00_images_Video_ZP100.jpg

V dnešním příspěvku se vrátíme do roku 2002 , do roku , kdy náš klub slavil 100 let od svého vzniku. A díky Zdeňkovi Přibylovi se můžeme podívat na Turnaj družstev ve čtyřhře hraný společně závodními a rekreačními hráči. Uvidíte i vyhodnocení sezóny žákovských kategorií . Jistě poznáte spoustu svých tenisových kamarádů a kamarádek. Někteří se ani moc nezměnili. Tak si zavzpomínejte na YouTube.

F.Butaš

LTC představuje... Zdeněk Přibyl

b_200_150_16777215_00_images_Aktuality_KIF_0905.jpg

„Dokladem o vítězstvích, prohrách ale i o celkovém životě tenisového klubu jak v závodním tak i rekreačním tenisu, jsou kroniky. Je nutné poděkovat všem autorům (J.Dufek, F.Kvasnička, M.Josífková a další), ale především Zd. Přibylovi za jeho vtipné kresby a glosy, jež zaslouží obdiv a uznání. Jeho kroniky, především poslední, tj. 3. díl, nasadily pomyslnou vysokou laťku, kterou budou jen obtížně další kronikáři překonávat." Tolik citace z Historie LTC. A co k tomu dodává Zdeněk Přibyl? „Kroniky jsou psány rukou a černobílé fotky jsou přilepeny.V roce 1986 jsem nabídl tehdejšímu  předsedovi J.Hradcovi, že budu „ dělat"kroniku LTC . 9 let ,kdy jsem hrál tenis v Nymburku, jsem trpěl velkým nedostatkem tenisových informací.Mysleli, že informace si shání kronikář. Jen M.Hluchý mě vždy zásobil fotkami.  V roce 2001 nastal zlom. Učil jsem se ovládat PC (Adobe 500= zpracování filmových,fotografických a hudebních záznamů). Filmová  kamera mi splnila touhu dělat kroniky úplně jinak.“

A tak se svolením Zdeňka publikuji první část jeho filmu z roku 1975 na YouTube. Další budou postupně následovat (Škofin Tour 2000 , Turnaj deblů 2002...)

F.Butaš

Miroslav Špalek hodnotí sezónu 2020

b_200_150_16777215_00_images_MSP.jpg

Hlavní trenér našeho oddílu zhodnotil sezónu 2020 , která byla velmi ovlivněna epidemií coronaviru covid-19. Stejně jako všichni ostatní tenisté si  budeme tuto sezónu pamatovat jako velmi podivnou. Ale dejme slovo Miroslavu Špalkovi . Je třeba ještě podotknout , že toho chtěl říci daleko více. Nakonec  vyhověl mému přání být stručný . A takhle to je na YouTube.

F.Butaš

LTC představuje ... Vojta Krinwald

b_200_150_16777215_00_images_Aktuality_VKY.jpg

My , co pravidelně chodíme na Štěpánku hrát tenis , tak víme , že na kurtu číslo 3 bude živo. Probíhá tam totiž trénink Vojty  Krinwalda. Za těch 10 let , co tady Vojta působí , si to ani jinak představit nelze. Po ukončení kariéry závodního hráče (v roce 2009 byl na 69. místě CŽ mužů) se věnuje tenisovým talentům  v našem  klubu. A co k tomu dodává na YouTube Vojta?

F.Butaš

Jak to vidí Karel Kozák

b_200_150_16777215_00_images_Aktuality_kkk.jpg

Který sport je pro prodloužení života ideální ? Je to tenis ! Pro nás rekreační hráče nic nového. Protože jakmile nás čeká zápas , všechny bolesti jdou stranou a jde se na věc. A ty emoce po vítězném zápase ! Jako po vyhraném finále ve Wimbledonu . V našem klubu je rekreační tenis velmi oblíbený a věnuje se mu spousta členů , kteří se pravidelně setkávají na kurtech . A co je odměnou ? No přece vychlazená sklenice piva . A jak to vidí jeden z nás ? Podívejte se na povídání Karla Kozáka na YouTube.

F.Butaš

Turnaj BPBP Optim tour skončil

b_200_150_16777215_00_images_Aktuality_DSC_0538.jpg

V úterý skončil BPBP Optim Tour – turnaj kategorie A dospělých. Každoročně nejvýznamnější akce pořádaná na dvorcích LTC. To, že se turnaj konal již pošestnácté svědčí o dobré práci našeho klubu. Letošní ročník byl navíc v kolizi s cyklistikou. V sobotu město pořádalo Mistrovství ČR A SR v silniční cyklistice a tak organizační výbor se musel domlouvat s městem a Policií ČR, jak se účastníci dostanou na Štěpánku. Příjemnou nadstavbou bylo zajištění online videopřenosů z kurtů 1 a 2 (firma Vistasport). Prezident klubu J. Nezavdal se svými spolupracovníky J. Vajsejtlem a J. Bažantem zaslouží velké poděkování za dobře připravený turnaj a hladký průběh! Také naši správci odvedli velmi dobrou práci při přípravě kurtů. A J. Líhař  zajistil  pro všechny přítomné občerstvení na velmi dobré úrovni. Poděkování také patří všem, kteří mi dali laskavé svolení k natáčení. A co z toho vzešlo můžete sledovat na YouTube.

F.Butaš

Jak to vidí Miroslav Špalek

b_200_150_16777215_00_images_Aktuality_MSPA.jpg

Letní tenisová sezona je v plném proudu. Po skončení soutěží družstev se naplno rozjeli tenisové turnaje všech kategorií po celé republice. Na Štěpánce už proběhl turnaj mladšího žactva a před námí je vrcholný turnaj Optim Tour (21.-25.8).A právě o účasti na turnajích a přípravě hráčů proběhl rozhovor s hlavním trenérem LTC Miroslavem Špalkem. A jeho slova? Sledujte na YouTube.

F.Butaš

LTC představuje..... Tereza Vajsejtlová

b_200_150_16777215_00_images_Aktuality_tv.jpg

Tereza Vajsejtlová patří k oporám našeho A týmu dospělých. Tým,hrající Středočeskou divizi smíšených družstev, vítězstvím nad TK Radošovice udržel soutěž i pro příští sezonu. Tereza se teď chystá na vrcholný tenisový podník v ČR. Čeká ji totiž Pardubická juniorka neboli Mistrovství České republiky staršího dorostu v tenise. Je to její poslední účast na dorosteneckém turnaji. Letos totiž končí v kategorii dorostenek a přechází mezi ženy. A jak to vidí Tereza? Podívejte se na YouTube.

F.Butaš

Memoriál Fr. Glasera 2018

b_200_150_16777215_00_images_Aktuality_Memoril.jpg

Velmi oblíbený memoriál Františka Glasera. Poslední ročníky turnaje "stoletých"  jsou organizovány jako memoriál zesnulého Františka Glasera (94), dlouholetého člena klubu, který byl ještě v 93 letech aktivním hráčem. Sledujte na YouTube.